Unique Method

Про Unique School Online від очільниці Стефанської Ірини


Привіт-привіт!     Ми живемо в часи, коли технології дозволяють нам відкривати нові горизонти в навчанні. Станом на сьогодні, онлайн навчання стало неабиякою реальністю для навчальних закладів, і ми не залишилися осторонь цієї тенденції. Інноваційна школа Unique School відкрила онлайн напрямок, який дозволяє досліджувати нові формати навчання.
Ми поспілкувалися з Іриною Стефанською, очільницею Unique School, і дізнались про її думки щодо онлайн навчання, враження та переваги онлайн навчання.

Illustration

Пані Ірино, розкажіть, що спонукало Вас відкрити онлайн напрямок на базі Вашої школи?


Онлайн школа є необхідним інструментом сучасної освіти і можливістю в будь якому куточку світу отримувати сучасні знання і навички досить якісно і швидко.

Чи лежать у концепції вашої школи якісь конкретні методики/концепції/філософії?

В концепціїї нашої школи, ключове - це акцент на унікальності людини, з її сильними сторонами і талантами. Ми уважні до талантів і допомагаємо їх знайти і розкрити, ми вибудовуємо індивідуальну карту розвитку, яка базується на тому, що найкраще виходить, що цікавить, куди готова заглибитись людина. Людина щаслива тоді, коли вона займається тим що в неї найкраще виходить.


Яким чином концепція унікальності впроваджується в системі онлайн навчання?

Ми маємо перелік інструментів для розвитку унікальності, які працюють в тому числі і онлайн: індивідуальний менторський супровід; різноманітні тестування на визначення типу інтелекту, талантів і сильних сторін; консультації з психологами; можливість вибору різноманітних напрямів, які цікаві дитині.


Які класичні ознаки школи ви мусили залишити, а що вважається альтернативним підходом?


Важко сказати, а іноді важко і розділити))). Класичною залишається класно-урочна система, хоча в нас вона все одно не стандартна. Програма державного стандарту - також можемо назвати класичною ознакою. Але ми її зробили більш цікавою. Тобто не все в "класичній" системі є "поганим". Але щось ми можемо "покращити", а щось треба змінювати принципово і кардинально)


Якою Ви бачите ідеальну онлайн школу?

Формат онлайн навчання принципово відрізняється від офлайн, і часто має інші задачі. Тому, навчання в ідеальній онлайн школі має не забирати багато часу, має бути максимально зручним у використанні та, звичайно гейміфікованим. Також, важливою є можливість персоналізованої траєкторії навчання.


Illustration
Illustration

Які можливості розвивати у собі наукові та творчі здібності мають діти?

Оскільки ключовий фокус школи - розвиток талантів дитини, то ми створюємо якомога більше поле для спроб дитини. І в основній і в гуртковій частині ми маємо курси з найрізноманітніших напрямків: спорт, іноземні мови, софт скілз тощо. В онлайн школі цей принцип реалізується через велику кількість авторських курсів з різних напрямків.


Розкажіть про вивчення англійської мови: як це у вас відбувається?

Англійська реалізується в уроках англійської мови, гуртках, а також більшість наших авторських курсів - двомовні. Для прикладу, у 4 класі вже третина предметів викладаються англійською мовою.


Як у вас організовано зворотний зв'язок батькам: хто його ініціює, як часто та через який канал?

Ключова комунікаційна особа - ментор. Є додаткові інформаційні канали про новини та інформаційні оголошення.


Розкажіть, хто такий ментор у вашому розумінні? Яка його роль в онлайн навчанні?

Ментор це особистий наставник, людина,яка допомагає знайти свої сильні сторони і таланти, а також розкрити їх. В онлайн навчанні ментор проводить індивідуальні зустрічі зі своїм менті (-менті -дитина, яка шукає поради та підтримку в професійному або особистому розвитку).


Ірино, з яким запитом до вас варто звертатись батькам, щоб його точно було задоволено?


Важливо, щоб школа і батьки об'єднувались спільними цінностями, тому з нами буде комфортно родинам, які: хочуть розвивати в своїй дитині сильні сторони і таланти; розуміють необхідність підготовки дитини до світу майбутнього з відповідними навичками і компетенціями; які цінують партнерство, розвиток, суб'єктність і готові до плідної співпраці.


А з яким запитом навпаки, краще до вас не звертатись? Тому що ваша школа не про це і втілити його не в змозі.

Якщо родина зорієнтована на традиційну систему освіти, яка формує виконавчий тип мислення (який вже замінили машини і штучний інтелект), це не до нас :)


І наостанок, звертаючись до всіх батьків планети, щоб ви порекомендували їм робити для розвитку/щастя своїх дітей?

Давати можливості пробувати якомога більше, для того, щоб знайти своє. Бо щасливою може бути тільки та людина, яка займається улюбленою справою, яка у неї добре виходить.
І, звичайно, обов'язковко спробуйте нашу платформу Unique School Online :)